Przekonaj się czy zjedziesz 270 kilometrów na nartach? Tyle mają trasy w Saalbach w Austrii!

Saalbach to popularny ośrodek sportowy położony w Alpach Niskich niedaleko Salzburga. To przepiękne małe miasto łączy się bezpośrednio z Hinterglemm, a wraz z Leogangiem i Fieberbrunn tworzą rozbudowany kompleks narciarski zwany The Skicircus Circuit, oferujący 270 kilometrów tras zjazdowych. Nowoczesna i przemyślana infrastruktura tego miejsca gwarantuje fantastyczne warunki do jazdy dla narciarzy oraz snowboardzistów.  

Kieszonkowa mapa tras

 

Urokliwe centrum miasteczka Saalbach to właściwie jedna ulica z kilkoma odnogami, przy której stoją hotele, restauracje, bary i sklepy. Jeśli mieszkamy w ścisłym centrum, to do najbliższego wyciągu mamy zaledwie kilka kroków. Karnety możemy kupić w kasach u podnóża stoków lub w hotelach. Aktualny cennik na 2019 rok znajdziecie TUTAJ

Większość dostępnych wyciągów to gondole oraz krzesła, rzadziej spotyka się tutaj orczyki. Wyciągi są czynne od 8:30 do 16:15; natomiast nocne trasy są dostępne tylko w Hinterglemm i Leogangu. W Skicircus dominują trasy niebieskie (60%) i czerwone (35%), ale jest też kilka czarnych (5%). Najdłuższa trasa ma aż siedem (!) kilometrów. Każdy, niezależnie od umiejętności, znajdzie w Saalbach coś dla siebie. Są tutaj trasy idealne dla początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Nie ma problemu z wypożyczeniem sprzętu (bardzo dobrej jakości) oraz zatrudnieniem instruktora. Wiele tras jest otoczonych przez drzewa, co osłania je przed wiatrem, dzięki czemu przyjemnie się jeździ. Na stokach znajduje się sporo barów i restauracji urządzonych w typowym alpejskim stylu, oferujących miejsca wewnątrz lokalu oraz na dworze (gdzie najczęściej można podziwiać piękne widoki). Aktualną mapę tras na sezon zimowy 2018/2019 znajdziecie TUTAJ.

 

Mapa tras Skicircus Circuit

 
 

for ENGLISH version click HERE

AltertonativeComment