Jak dolecieć na swoją wyspę marzeń na Malediwach?

Widok z samolotu na Ocean Indyjski

Aby dostać się na Malediwy, trzeba przygotować się na długą, ponad 24-godzinną podróż z przynajmniej jedną przesiadką. Najlepsze połączenia i najwygodniejsze przeloty oferuje Qatar Airways, Emirates lub Etihad, ale trzeba naprawdę trafić na okazję, żeby mało za nie zapłacić.

Korzystniej cenowo wychodzi na przykład przelot czarterem na Sri Lankę (w dobrych cenach oferuje takie Rainbow Tours), a następnie linią China Southern lub China Eastern do Male. Na pewno warto śledzić strony takie jak Fly4free czy wakacyjni-piraci, które wyszukują najtańsze aktualne oferty.

Kolejnym krokiem podróży jest przelot z Male na wymarzoną wyspę, a takie transfery oferują państwowe linie malediwskie, które narzucają ceny i nie ma tutaj zbyt dużego pola manewru. Na mniejsze wyspy najczęściej leci się aeroplanem, który ląduje na wodzie. Jest to niezapomniane przeżycie, a sam lot stanowi nie lada atrakcję. Przeloty pomiędzy wyspami Malediwów można zarezerwować TUTAJ.
Istnieje jeszcze opcja wykupienia miejsca na łodzi lub promie, ale zajmuje to sporo czasu i nie zawsze okazuje się tańszą opcją.

Aeroplan linii Trans Maledivian

Najprostszym sposobem na dostanie się na Malediwy jest wykupienie wycieczki z biura podróży i zapłacenie za wszystko z góry: a“ czasami potrafi się to również okazać najkorzystniejsze cenowo! ;)

 

for ENGLISH version click HERE