O MNIE

Kim jestem?

collage.png

Cześć! Mam na imię Marcelina i od zawsze wiązałam swoją przyszłość z miłością mojego życia, czyli muzyką. Z muzyką? – spytacie – Przecież to blog o podróżowaniu?!…No tak, ale to właśnie muzyka mnie do tego miejsca doprowadziła. Otóż, zaraz po maturze wyemigrowałam na trzy i pół roku do Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyłam studia z Produkcji Muzyki Popularnej i Studium Teatralnego. Planowałam rozpocząć ścieżkę kariery na obczyźnie, jednak będąc pewnej samotnej zimy w kraju, zakochałam się w bratniej duszy i…postanowiłam wrócić do Polski na stałe. Czy żałowałam? Ani trochę, bo miłość przetrwała do dziś, a zaraz po powrocie dołączyłam do zespołu rockowego Lola Lynch, z którym liznęłam prawdziwie hardrockowego stylu życia i mogłam sobie wyobrazić, jak to jest być jak Mick Jagger…OK, no może trochę przesadzam, aż tak popularni nie byliśmy…i pewnie dlatego kapela po kilku latach się rozpadła, co zostawiło pustkę w sercu i sporo wolnego czasu. A że nie należę do osób leniwych (nie licząc niedzielnych wieczorów), musiałam (i chciałam!) zacząć działać na własną rękę.

Po drodze zbiegło się kilka wydarzeń: podróż do Wietnamu, wyjazd do Izraela, niespodziewana propozycja wakacji na Malediwach…to wszystko sprawiło, że w marcu 2018 roku założyłam bloga podróżniczego A L T E R T O N A T I V E . Po co? Aby dać upust kreatywnej energii, aby pomóc innym w organizowaniu podróży niezależnych, ALTERNATYWNYCH, aby inspirować innych i poprzez tę inspirację motywować siebie. Dla kogo powstał ten blog? Dla osób niepewnych, pragnących wyrwać się z codziennej rutyny, niekoniecznie rezygnując z całego dotychczasowego życia; dla ludzi szukających konkretnych informacji, bez zbędnego owijania w bawełnę; oraz dla tych stereotypowych millennialsów, którzy widzą, że jest coś więcej poza korporacyjną machiną, którzy buntują się przeciwko sfabrykowanemu życiu, wypierającemu oryginalność, którzy stawiają na zieleninę, siedzenie na poduszce, torby wielorazowego użytku i świadomy konsumpcjonizm, nawet kiedy podróżują. Peace!

Co lubię robić?

Odkrywać nowe brzmienia, planować krótko- i długotrwałe zmiany otoczenia, zaszywać się w domu z książką, jeździć na snowboardzie, gotować i konsumować, śpiewać oraz tworzyć muzykę, edytować filmy i...pisać na papierze.

Czego nie lubię robić?

Sprzątać całego mieszkania, ćwiczyć na siłowni, marnować czasu oraz tłumaczyć się dlaczego przeszłam na weganizm i jak to możliwe, że nadal żyję.

Gdzie byłam?

Do tej pory odwiedziłam 24 kraje na czterech kontynentach.

Dokąd planuję podróżować?

Nepal, Jordania, Sri Lanka, Norwegia oraz Nowa Zelandia.

Co znaczy Altertonative?

Nazwę tę można tłumaczyć na dwa sposoby: jako alternatywę dla tego, co znane, rodzime; oraz jako coś rodzimego, znanego w alternatywnej wersji.

Gdzie jeszcze mnie szukać?

W zespole Lola Lynch oraz jako autorkę muzyki do filmów podróżniczych: Broshkii.

Chcesz wiedzieć więcej?